پس از کشیدن دندان، کودک شما باید گازی که توسط که توسط دندانپزشک در محل قرار داده شده را ، به مدت 30-45 دقیقه در محل فشار دهد. مراقب باشید گاز جویده نشود. در صورت ادامه خونریزی باید گاز مرطوب جدید قرار داده شود و برای 30 دقیقه دیگر فشار وارد شود. اگر کودک شما خونریزی بیش از حد دارد ، با ما تماس بگیرید.

پس از خارج کردن گاز، از مایعات خنک مثل میلک شیک، اسموتی و بستنی استفاده شود.

اطمینان حاصل كنید كه فرزندتان لبهای بی حس خود ، داخل گونه ها یا زبانشان را گاز نمی گیرد. در صورت گاز گرفتگی ناشی از بی حسی، لب کودک  دچار تورم و درد خواهد شد. در این صورت می توان با شست و شو توسط سرم فیزیولوژیک ولرم ناراحتی کودک را کاهش داد. در صورت وقوع هرگونه تورمی که با گاز گرفتن لب همراه نباشد ، با ما تماس بگیرید.

 در روز کشیدن دندان ها، از خوردن و نوشیدن هر چیز گرم خودداری شود. همچنین تا روز بعد از تف کردن،شست و شوی مکرر دهان و استفاده از نی برای نوشیدن پرهیز شود؛ چرا که این موارد باعث جابه جایی لخته خون و تداوم خون ریزی می گردند.

مسواک زدن سایر دندان ها به طور معمول قابل انجام است ، اما در روزی که دندان کشیده شده، دهانشویه استفاده نشود.

داشتن مقداری درد پس از کشیدن طبیعی است. به طور معمول استفاده از شربت استامینوفن یا ایبوپروفن طبق دستور درد را کاهش می دهد. درصورت ادامه درد یا عدم کاهش آن با دارو ، با ما تماس بگیرید.

داشتن مقداری خونابه پس از کشیدن دندان امری طبیعی است. افزایش بزاق همراه کمی خون، خونریزی را زیا د جلوه می دهد. سعی کنید از تف کردن مکرر کودک خود جلوگیری کنید.

مراقبت پس از کشیدن
مراقبت پس از کشیدن

برای رزرو نوبت در کلینیک دکتر زهرایی لطفا فرم زیر را تکمیل کنید.